Jakie rodzaje drewna znamy?

Pomimo upływu czasu, to nadal drewno jest jednym z częściej wykorzystywanych surowców konstrukcyjnych, jak również i budowlanych. Ogromny wpływ na to ma fakt, że jest ono dostępne w wielu różnych rodzajach. Poszczególne rodzaje drewna konstrukcyjnego mogą się wyróżniać na przykład sposobem jego obróbki.

Zastosowania drewna struganego

drewno strugane kwidzynDrewno, rozumiane jako surowiec konstrukcyjny, ma szereg różnego rodzaju zalet. Są one przede wszystkim związane z bardzo dużą ekologicznością, jaką ten surowiec posiada. Innymi słowy, może być ono stosowane w wielu różnych sytuacjach, bez obciążenia naturalnego środowiska. Co więcej, poszczególne rodzaje drewna bardzo mocno odróżniają się także sposobem obróbki. Tak powstaje na przykład bardzo popularne obecnie drewno strugane kwidzyn jest miastem, gdzie korzysta się z niego stosunkowo często. Popularność tego podtypu drewna konstrukcyjnego wynika z jego unikalnego wyglądu. Dzięki temu, może być one stosowane tam, gdzie wymaga się jak największej unikalności, ze strony wykorzystywanych materiałów wykończeniowych, oraz konstrukcyjnych. Jednocześnie, drewno to może być bez żadnych problemów impregnowane, a także mogą być stosowane na nim innego rodzaju sposoby mające na celu podniesienie poziomu jego odporności na czynniki zewnętrzne. Wszystko to powoduje, że drewno strugane pozostaje jednym z tych rodzajów drewna budowlanego po który sięga się zdecydowanie najczęściej. Jest ono także dostępne w atrakcyjnych cenach. 

Bez drewna trudno byłoby sobie wyobrazić realizację wielu różnych inwestycji. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to związane z dużą różnorodnością tego surowca. Dzięki temu, sprawdza się on tam, gdzie inne materiały kompletnie by się w praktyce nie sprawdziły z wielu różnych względów.