Jaką bieliznę powinny nosić ciężarne?

Dosyć niespodziewanie zaszłam w ciąże. Ponieważ się tego nie spodziewałam, nie byłam zupełnie przygotowana na bycie przyszłą mamą. Pomijając fakt, że moje plany życiowe uległy znacznym zmianom, nie miałam nawet odpowiednich ubrań i bielizny dla przyszłej mamy. Dowiedziałam się o ciąży dopiero w trzecim miesiącu, więc musiałam dość szybko zacząć kupować odpowiednią ciążową odzież. Przede wszystkim, zaczęłam szukać odpowiedniej bielizny, bo było to najbardziej i najszybciej potrzebne.

Poszukiwania odpowiedniej bielizny na czas ciąży

odpowiednia bielizna dla kobiet w ciążyW celu poszukiwań udałam się do centrum handlowego, w którym było dużo sklepów dla przyszłych i młodych mam. Ponieważ nie wiedziałam czego właściwie szukam, po wejściu do jednego ze sklepów zaczęłam ekspedientkę i zapytałam jaka jest odpowiednia bielizna dla kobiet w ciąży. Sprzedawczyni od razu zaprowadziłam mnie do odpowiedniego działu i pokazała kilka kompletów. Powiedziała, że najważniejsze wśród bielizny dla ciężarnych jest komfort. Biustonosze które mi pokazywała miały specjalną kieszonkę na wkładki laktacyjne, ponieważ u większości ciężarnych laktacja zaczyna działać już w czasie ciąży. Staniki te były od razu odpinane, tak żeby po ciąży można je było stosować jako stanik do karmienia. Majtki były wykonane z wysokogatunkowej, przewiewnej bawełny i nie miały szwów. Jest to ważne szczególnie w ostatnim trymestrze ciąży i po porodzie, kiedy skóra jest najbardziej wrażliwa na obtarcia i wszelkie dolegliwości. W niektórych kompletach były nawet specjalne bez uciskowe skarpetki, ponieważ w czasie ciąży puchną stopy i bardzo łatwo tworzą się żylaki. Zdecydowałam się na jeden z tych kompletów. Wybrany przeze mnie model składał się z ciążowego stanika, który był rozpinany zarówno z tyłu, jak i z przodu można było odpiąć poszczególne miseczki. Dzięki temu, można było z niego korzystać również w trakcie karmienia. 

Jeśli chodzi o majtki kupiłam kilka majtek tylko na czas ciąży oraz na razie jedne majtki po porodowe. Były one odpowiednio ukształtowane, tak żeby być jak najbardziej komfortowe. Kupiłam zarówno takie, które można wygodnie założyć na rosnący brzuch jak i takie, które nosiło się pod brzuchem, bez uczucia że zaraz spadną. Zakupiona przeze mnie bielizna jest komfortowa i idealna dla kobiet ciężarnych. Jestem zadowolona z zakupów.