Jak wygodnie opróżniać szambo?

Czasami jedynym rozwiązaniem na opróżnienie szamba jest podjazd szambiarki na teren posesji i musi wtedy odbywać się to pod obecnością domownika. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykonanie stałego przyłącza do usuwania ścieków i rurę wyprowadzić poza ogrodzenie, aby była dostępna również dla szambiarki od strony ulicy.

Jak odpowiednio zakopać szambo?

szamba krakówWiele osób, które korzystały już z szamb doskonale o tym wiedzą, że trzeba je zakopać w ziemi. Od zewnątrz będziemy mogli widzieć tylko i wyłącznie pokrywy włazów, przez które usuwane będą nagromadzone nieczystości. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na szambo betonowe, czy też wykonane z tworzywa sztucznego to zawsze musimy wykonać odpowiedni wykop. Warto w takiej sytuacji wezwać doświadczonych pracowników, którzy od wielu lat montują szamba Kraków jest miejscowością, gdzie możemy zamówić szambo betonowe wraz z transportem oraz montażem. Szambo się być równie odpowiednio zabezpieczone w wykopie, ponieważ podczas intensywnych opadów mogłoby dojść do podniesienia wód powierzchniowych i ściany w wykopie mogłyby się osuwać. Mogłoby to spowodować uszkodzenie szamba i wylanie się nieczystości do wód gruntowych. Przed osadzeniem szamba w wykopie musimy również na dole położyć warstwę chudego betonu wraz z piaskiem o grubości co najmniej 20 cm. Będziemy wtedy mieli pewność, że szambo betonowe stoi stabilnie i nie dojdzie do żadnych przechyleń na którąkolwiek stronę.

Zawsze, kiedy instalujemy szambo betonowe na terenie, gdzie występuje bardzo wysoki poziom wód gruntowych, to powinniśmy przed przystąpieniem do prac ziemnych na początek zadbać o odwodnienie miejsca, gdzie będzie stawiany zbiornik na szambo. Zawsze należy wybierać szczelne i prefabrykowane zbiorniki betonowe, które pochodzą od renomowanych producentów.