jak skutecznie pozbyć się gołębi?

Mówi się całkiem żartobliwe, a nawet i na serio, że gołębie to latające szczury, które tylko czekają na dokarmienie i później śpią na naszych balkonach, parapetach i wydalają. Jak się zabezpieczyć więc przed nachalnymi ptakami, które zaśmiecają nam przestrzeń? Jak je odstraszyć?

Dobry patent na gołębie

tanie kolce na gołębieKolce na ptaki pozwalają zabezpieczyć powierzchnię przed niechcianymi gośćmi jakimi są gołębie oraz zabezpieczyć teren przed zanieczyszczeniami jakie zostawiają skrzydlate zwierzęta. Nowoczesne i tanie kolce na gołębie, zabezpieczają miejsca takie jak parapety rynny, dachy, daszki i krawędzie dachów. Kolce na ptaki mogą przydać się w budownictwie mieszkalnym, komercyjnym, a także przemysłowym. Niektóre z tych miejsc to wizytówki tych miasta, dlatego istotne jest aby te miejsca nie były zanieczyszczone odchodami gołębi. Tak wiec kolce na ptaki są w stanie to zapewnić. Kolce ochronne są wyprodukowane z plastikowej podstawy i stalowych drutów zakończonych na okrągło, żeby ptakom nie zrobić krzywdy, ale żeby je odpowiednio nastraszyć. To bardzo dobry i konkretny sposób na gołębie, które często niszczą również nasze elewacje, przenoszą mnóstwo chorób na swoich odchodach i okropnie zanieczyszczają balkony i posesje. Jeżeli montaż kolców jest utrudniony, przykładowo miejsca gdzie przesiadują gołębie są wysoko, to bywa i tak, że przy zakupie odpowiednich gadżetów, przyjedzie ekipa i założy takie kolce, wszystko oczywiście zależy od oferty sklepu. Najczęściej jednak ludzie instalują to w blokach mieszkalnych na balkonach, w okresie jesienno-zimowym, wtedy wysiew gołębi jest ogromny, co ciekawe, gołębie wtedy chorują, chcą tez się schować w bezpieczne miejsce i czekają na pokarm. Warto jednak pamiętać, że gołębie to jednak miejskie ptaki, które stronią od dzikiej natury, nie gniazdują na drzewach, w lasach, tylko blisko człowieka. Mówi się również, ze gołębie to ptaki, które zdziczały, które uciekły z hodowli, z gołębników.

Pomimo, że kolce znalazły swoich przeciwników, a niektórzy mówią, że kolce wyglądają jak narzędzie do tortur, są bardzo skuteczne, gołębie się ich boją. Gołębie podchodzą z ostrożnością, chociaż bywa i tak, ze przyzwyczajają się do kolców. Kolce zamontowane są również na dworcu w Warszawie. Warto jednak nie instalować kolców w miejscu gdzie gołębie mają założone gniazda.