Jak regulowana jest praca pompy wtryskowej?

Zdecydowana większość obecnie sprzedawanych samochodów jest opartych o działanie podzespołów elektronicznych i sterowników. Dzięki temu, poruszanie się nimi jest znacznie przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Z drugiej strony jednak, nie w każdym warsztacie będziemy mogli taki samochód naprawić.

Regeneracja pompy PSG Saab

Pompa PSG 16 OpelObecnie praca zdecydowanej większości podzespołów zamontowanych w samochodach jest kontrolowana przez dedykowane sterowniki. Dzięki nim,  samochód może osiągać znacznie większą wydajność przy ograniczonym zużyciu paliwa. Takim podzespołem, którego działanie znacznie usprawnia dedykowany sterownik, jest pompa PSG 16 Opel to jedna z tych marek samochodów, która z tych pomp korzysta. Wyróżnikiem tej pompy wtryskowej jest fakt, że montowany z nią sterownik różni się od innych. Sterownik ten, nazywany PSG 16 jest w stanie wykonywać dwie zupełnie różne funkcje, a mianowicie kontrolować pracę samej pompy jak również i silnika. Z tego też względu sterownik ten jest zdecydowanie bardziej zawansowaną konstrukcją, niż w przypadku oddzielnych sterowników do pomp czy też silnika. Dzięki niemu samochody wyposażone w pompę i sterownik PSG 16 zużywają znacznie mniej paliwa niż ma to miejsce w przypadku innych samochodów osobowych. Dzięki temu, że sterownik ten reguluje prace nie tylko samej pompy ale także i silnika, może on jeszcze bardziej efektywnie regulować pracę tych podzespołów. Z tego też względu opisywany rodzaj pompy wraz ze sterownikiem jest montowany w większości najpopularniejszych marek samochodów w Polsce, gdyż przekłada się to znacznie na wygodę korzystania z samochodu. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że sterownik tej pompy, jak każda inna część elektroniczna może ulec awarii. W takim wypadku może być konieczne wgranie zupełnie nowego oprogramowania sterownika, aby pompa PSG mogła działać tak samo wydajnie jak wcześniej. W takim wypadku należy znaleźć taki warsztat który specjalizuje się w naprawie i regeneracji konkretnie tego modelu pompy, gdyż jej naprawa czy też regeneracja wygląda inaczej niż w przypadku innych pomp.

W obecnych czasach coraz częściej praca samochodów jest regulowana przez sterowniki. Te elementy elektroniczne mogą bardzo korzystnie wpłynąć na komfort poruszania się autem,  także na zużycie paliwa. W przypadku awarii sterownika należy znaleźć warsztat który będzie w stanie przywrócić jego właściwe funkcjonowanie.