Jak produkuje się klisze fotopolimerowe?

Tworzywa sztuczne otworzyły przed wieloma branżami bramę do świetlanych czasów prosperity. Nieustające badania nad nowymi zastosowaniami doprowadziły do odkrycia polimerów, które chętnie wykorzystywane są w przemyśle poligraficznym, na przykład do produkcji klisz fotopolimerowych, które następnie można wykorzystywać podczas drukowania.

Kto stosuje nowoczesne klisze fotopolimerowe?

producent klisz fotopolimerowychDo szeregu rozwiązań dostępnych dla drukarzy dołączyły obecnie klisze fotopolimerowe. O co z nimi chodzi? Jest to specjalny rodzaj matrycy, który wykonuje się dzięki naświetlaniu lampą ultrafioletową odpowiedniego materiału. Przygotować można go zarówno ręcznie jak i w procesie automatycznym, dzięki czemu nie ma problemów z wykonywaniem seryjnej produkcji, która będzie w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających firm produkcyjnych, które potrzebują dziennie setek tysięcy opakowań dla swoich produktów dostarczanych do punktów dystrybucji w całym kraju oraz poza jego granicami. Jeżeli potrzebny nam jest sprawdzony producent klisz fotopolimerowych to warto poszukać najpierw w naszej najbliższej okolicy. Wówczas będziemy mogli porozumieć się co do szczegółowych parametrów technicznych takiego produktu oraz sprawdzimy, czy powstaje on w odpowiednich warunkach, co pozwala na radzenie sobie z przyspieszeniem produkcji. Im szybciej dostaniemy produkt finalny, tym lepiej dla nas.

Przedsiębiorstwa produkcyjne chętnie wykorzystują klisze, aby móc wykonywać matryce potrzebne im do produkcji opakowań. Zapewniają one najlepsze parametry z drukarskiego punktu widzenia, ponieważ są wytrzymałe i elastyczne zarazem, można je wykorzystywać nawet przez bardzo długi czas nie martwiąc się tym, że dojdzie do ich uszkodzenia i duża partia opakowań się zmarnuje.