Innowacyjne lasery Lightsheer Duet

Depilacja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Na przełomie lat zacznie zmieniły się techniki usuwania zbędnego owłosienia. Obecnie stosuje się nowoczesne technologie i odchodzi od tradycyjnych metod z użyciem wosków i past cukrowych. Efekty nowoczesnej depilacji są znacznie trwalsze. Do zabiegów usuwania zbędnego owłosienia używane są nowoczesne i innowacyjne lasery znanych światowej sławy firm specjalizujących się w fotodepilacji. Najbardziej popularne są urządzenia marki Lumenis, która jest światowym liderem.

Skuteczna  i trwała fotodepilacja 

laser lightsheer duetNa rynku polskim najczęściej używany jest laser Lightsheer Duet, który zawiera dwie technologie usuwania włosów o długości fali 805 nanometrów w jednej uniwersalnej platformie. Dwie niezależne głowice pozwalają na skuteczne usuwanie owłosienia z dużych powierzchni, a także trudno dostępnych miejsc. Depilacja nie wymaga znieczulenia. Dzięki dużej głowicy można już w przeciągu kilkunastu minut usunąć owłosienie z pleców lub klatki piersiowej. Urządzenie posiada intuicyjny interfejs z możliwością konfiguracji dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Jest niezwykle funkcjonalne, posiada wiele ustawień fabrycznych i daje możliwość zmiany ustawień i parametrów podczas wykonywania zabiegu. Urządzenie wytwarza wiązkę światła o długości fali 805 nanometrów, dzięki czemu usuwa w szybki i skuteczny sposób włosy znajdujące się w pierwszej fazie wzrostu. Fala światła zamieniana jest na energię cieplną, która niszczy cebulkę włosa i znajdujący się w niej barwnik. Jest to jedna z najbardziej bezpiecznych metod docierania do cebulek włosów. Laser oddziałuje tylko i wyłącznie na płytkie warstwy naskórka, nie uszkadzając głębszych tkanek. Dodatkowym atutem urządzenia jest głowica chłodząca, która niweluje odczucie dyskomfortu i zapobiega poparzeniom. Skuteczne chłodzenie skóry pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzenie zabiegu bezbolesnej depilacji.

W jednej sesji można usunąć do 30% włosów objętych zabiegiem. Aby otrzymać pełny efekt gładkiej skóry należy wykonać kilka zabiegów w odstępach od 6 do 12 tygodni. Rekomendowane gabinety kosmetyczne wykonujące zabiegi laserowego usuwania owłosienia przy użyciu urządzenia Lightsheer przeprowadzają wcześniejszą konsultację w celu omówienia wszelkich przeciwwskazań i odpowiedniego przygotowania do zabiegu.