Hale z wykładziną sportową

Jakoś hal sportowych w Polsce w ostatnich kilkunastu latach uległa bardzo dużej poprawie. Powstało wiele nowych obiektów, a stare zostały wyremontowane. Postęp widać nie tylko w zewnętrznym wyglądzie budynków czy zapleczu socjalnym, ale także w wyposażeniu sal i ich wielkości. Coraz częściej stawiane są duże, wielofunkcyjne obiekty, na których możliwe jest uprawianie różnych dyscyplin sportowych od tenisa stołowego po różnego rodzaju gry zespołowe.

Wytrzymała wykładzina sportowa

wykładziny sportoweW odróżnieniu do lekcji wychowania fizycznego sprzed kilkunastu lat, na których latem dominowała lekkoatletyka i piłka nożna, a zimą siatkówka, obecnie uczniowie w szkołach mają zdecydowanie większy wybór dyscyplin sportowych. Duże hale często są dzielone podczas lekcji na mniejsze obszary, dzięki czemu w jednym czasie różne klasy mogą uprawiać różne dyscypliny sportowe. Z tego powodu wykładziny sportowe stosowane na halach sportowych muszą być dostosowane do potrzeb różnych sportów, a także cechować się ponadprzeciętną wytrzymałością. Przez ostatnie lata najczęściej decydowano się na wykładziny z linoleum, a ponieważ nałożyło się to z czasem wzmożonej budowy wielu sal gimnastycznych, dziś jest to najpopularniejsza nawierzchnia sportowa w nowoczesnych halach sportowych. Nic dziwnego, skoro producenci deklarują możliwość intensywnego użytkowania takiej podłogi nawet przez 50 lat, bez utraty ich właściwości. Jej zaletą jest też fakt, że to jednolita warstwa, dzięki czemu nie ma zagrożenia poszczególnych części podłogi. Innym, chociaż nieco mniej popularnym rozwiązaniem są wykładziny z PCV, które także są bardzo wytrzymałe, zapewniają znacznie lepszą niż podłogi parkietowe przyczepność i chronią stawy użytkowników przed nadmiernym obciążeniem. Oba rodzaje wykładzin pozwalają nawet na wykorzystanie sali do imprez pozasportowych, bez ryzyka zniszczenia nawierzchni.

Budowane obecnie obiekty wykorzystywane są zazwyczaj na wiele różnych sposobów. Obiekty sportowe z racji swojej wielkości często stanowią miejsce różnego rodzaju imprez i uroczystości, podczas których nawierzchnia musi wytrzymać obecność stołów, krzeseł, podiów, które mogą ją uszkodzić. Warto więc stawiać na wytrzymałość i zastosować materiały, które utrzymają swoje właściwości przez wiele lat.