urodziny dziecka

Gdy żołnierz ma zorganizować urodziny dziecka

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu może być równie ciekawe jak i to organizowane przez profesjonalną firmę. Warto jednak wiedzieć jakie atrakcje i rozwiązania pozwolą nam uatrakcyjnić domowe przyjęcie. Poniżej przestawiamy kilka propozycji, które mogą pomóc nam w organizacja przyjęcia dla najmłodszych. 

Atrakcje na imprezy dla dzieci – możliwości

Atrakcje na imprezy dla dzieciW dzisiejszych czasach organizując przyjęcie dla dzieci we własnym zakresie mamy naprawdę bardzo dużo możliwości. Według artykułu na bardzo popularnym portalu parenting.pl można by tu wskazać choćby takie atrakcje na imprezy dla dzieci jak:

  • basen chiński,
  • dmuchany plac zabaw,
  • iluzjonista,
  • klaun,
  • malowanie twarzy,
  • maszyna do waty cukrowej,
  • maszyna do baniek,
  • piniata.

To ledwie kilka z wielu możliwości, należy jednak pamiętać przy wyborze atrakcji by były one dopasowane do naszych możliwości lokalowych. Część z powyższych propozycji sprawdzi się zarówno w warunkach mieszkaniowych jak i w domu jednorodzinnym, inne jednak zarezerwowane są tylko dla osób z własnym ogrodem.

Atrakcje dla dzieci do mieszkania

Pokazy magiiOsoby mieszkające w mieszkaniach mają nieco bardziej ograniczony wybór, nie oznacza to jednak że nie mogą one urządzić ciekawego przyjęcia dla dziecka. Wystarczy trochę kreatywności i chęci. Według informacji z www.edziecko.pl warto przystroić odpowiednio mieszkanie i poprzestawiać trochę meble by wygospodarować odpowiednio dużo miejsca do zabawy dla dzieci. Małe pomieszczenia mogą jeśli je odpowiednio wykorzystamy stanowić nawet zaletę. Można np. mały pokój wypełnić balonami tworząc coś na kształt suchego basenu. Dzieci w takim pokoju będą się na pewno świetnie bawić. Jeśli chodzi o typowe atrakcje to w mieszkaniu sprawdzi się dobrze np. iluzjonista. Pokazy magii zwykle przypadają go gustu najmłodszym, rozbudzają ich kreatywność i ciekawość oraz zajmują dzieci na jakąś godzinę, kiedy to rodzice mogą sobie trochę odpocząć. Pokaz iluzji nie wymaga wiele wolnego miejsca, dzięki czemu rozwiązanie to sprawdzi się nawet w małych mieszkaniach. Jeśli pokazy magii nie do końca nas przekonują można je zamienić np. na występ klauna. Wybór powinien być uzależniony od upodobań małego jubilata i jego gości. W mieszkaniu sprawdzą się także takie zabawy jak piniata czy karaoke.

Atrakcje dla dzieci do domu z ogrodem

dmuchane atrakcje dla dzieciOsoby posiadające dom z ogrodem możliwości mają zdecydowanie więcej, zwłaszcza jeśli przyjęcie jest organizowane w okresie letnim, a pogoda dopisuje. W takiej sytuacji warto wykorzystać przestrzeń jaką oferuje ogród. Wówczas to można pokusić się o dmuchane atrakcje dla dzieci takie jak np. zamek dmuchany czy dmuchany plan zabaw. Dmuchańce to bardzo lubiana przez dzieci atrakcja, która potrafi je zająć na wiele godzin,  dzięki czemu nie trzeba troszczyć się o wiele innych atrakcji na czas przyjęcia. Ciekawą opcją może być także trampolina dla dzieci ustawiona w ogrodzie, która także daje dzieciom wiele zabawy. Decydują się na takie atrakcje należy jednak sprawdzić czy w ogrodzie mamy dostatecznie dużo wolnego miejsca, by taki zamek czy trampolinę móc swobodnie rozstawić. Niemniej należy zawsze wziąć pod uwagę fakt, że pogoda nie dopisze, a co za tym idzie warto przygotować sobie jakieś alternatywne atrakcje i zabawy, które można przeprowadzić w domu. Także i tutaj może sprawdzić się występ klauna czy iluzjon czy inne omówione powyższym akapicie rozwiązania.

Menu na przyjęcie dla dziecka

pizzaWażnym elementem przygotowań przyjęcia dla dziecka jest także dobranie odpowiedniego menu. Na ten dzień warto zrezygnować z tradycyjnych posiłków i przygotować coś co na pewno przypadnie dzieciom do gustu. Popularnością na pewno będą się tu cieszyć takie dania jak choćby pizza czy hamburgery. Wbrew powszechnej opinii nie muszą to wcale być niezdrowe posiłki. Tego typu dania z powodzeniem można przygotować w domu, dzięki czemu będą one całkowicie zdrowe jak i smaczne. Warto także zadbać o specjalnego szampana dla dzieci, który zwykle na takich przyjęciach także cieszy się bardzo duża popularnością. Obowiązkowym elementem menu na przyjęciu dla najmłodszych są słodycze. By słodkości były zdrowsze warto zrezygnować z gotowych wyrobów i ciasta czy też babeczki przygotować samodzielnie. Można także pokusić się o przygotowanie własnych lizaków. Przepisy zarówno na pizze, hamburgery jak i na lizaki oraz ciasta można z powodzeniem znaleźć w internecie i nieco je zmodyfikować by dostosować je do swoich potrzeb. Jeśli naszych małych gości nie będzie zbyt wielu robienie pizzy (małych pizz) można potraktować jako zabawę dla dzieci, która na pewno wszystkim przypadnie go gustu.

Podsumowując temat

Urządzenie urodzin dziecka we własnym zakresie nie musi być wcale takie trudne jak nam się wydaje. Zarówno w mieszkania jak i w domu z ogrodem można urządzić naprawdę ciekawe przyjęcie, jeśli tylko zdecydujemy się na odpowiednie atrakcje.

One thought on “Gdy żołnierz ma zorganizować urodziny dziecka

  1. Obecnie wiele dzieci chce, aby ich impreza urodzinowa była jak najbardziej niesamowita, co wiąże się z koniecznością dużych wydatków dla rodziców. Kiedyś wystarczyły kanapki, jakieś balony itp. a teraz magicy clowni, czy dmuchańce, no masakra.

Dodaj komentarz