Fartuchy z flizeliny

Jak wiadomo, bakterie często przenoszone są na dłoniach, ubraniach, czy drogą kropelkową. W życiu codziennym możemy się lepiej, lub gorzej przed nimi chronić, jednak są miejsca, gdzie trzeba przestrzegać rygorystycznych zasad higieny.

Do czego służą fartuchy flizelinowe?

fartuch fizelinowyW zakładach produkcyjnych, masarniach, sklepach rybnych, czy wszędzie tam, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze świeżą żywnością, konieczne jest stosowanie przeróżnych zabezpieczeń. Pani sprzedająca w sklepie mięsnym musi mieć na rękach rękawiczki lateksowe oraz specjalny fartuszek. W przypadku osób pracujących w zakładach produkcyjnych wymagane są specjalne fartuchy zakrywające całe ciało, czepki zasłaniające włosy i ochraniacze na buty, a na dłoniach jednorazowe rękawiczki. Z fartuchów najpopularniejszy jest fartuch fizelinowy, który został wykonany z materiału poliestrowego. Dostępny jest w jednym rozmiarze i może mieć kolor biały, zielony, lub niebieski. Do jego kompletu sprzedawane są też ochraniacze na obuwie i czepki. Taka odzież jednorazowa ma zastosowanie w placówkach medycznych, szpitalach i gabinetach medycyny estetycznej podczas wykonywania zabiegu. Idąc na zabieg do szpitala, z pewnością zostaniemy ubrani w taki fartuch, który się zakłada od przodu i wiąże z tyłu na troczki. Posiada on długie rękawy zakończone ściągaczami, albo gumką i są do kolan, albo do kostek. Także dla osób odwiedzających chorych, wymagane jest zakładanie na terenie szpitala takich fartuchów. Taka odzież całkowicie nas zabezpiecza. 

Fartuchy zabezpieczają teren szpitala przed rozprzestrzenianiem bakterii wnoszonych z zewnątrz przez osoby odwiedzające.  Możemy je kupić w sklepie medycznym, albo bezpośrednio w placówce medycznej. Po każdym użyciu fartuch z flizeliny należy wyrzucić.