Estetyczne pończochy kompresyjne

Zwykłe wyroby pończosznicze znacząco różnią się od tych przeznaczonych do celów medycznych. Estetyczne pończochy kompresyjne, które mają zapobiegać powstawaniu żylaków, czyli stać się profesjonalnym leczeniem zachowawczym są nie tylko pięknie i starannie wykonane, ale stają się gwarancją naszej wygody i komfortu.

Jak zakładać pończochę kompresyjną?

pończochy kompresyjneDoceniane przez wielu pacjentów pończochy kompresyjne należy zakładać w godzinach rannych najlepiej przed wstaniem z łóżka, kiedy znajdujemy się w pozycji leżącej bądź siedzącej, a nasze żyły nie są nadmiernie wypełnione. Ma ta ogromne znaczenie dla właściwego funkcjonowania układu krążenia. Każdy produkt wykonany jest z najwyższą starannością z elastycznych materiałów dobrej jakości. Pończochy można nabyć w sklepach medycznych bądź na stronach producenta na których znajdziemy szczegółowy opis, zdjęcia oraz opinie klientów dotyczące danego produktu. Pończochy wyglądają niezwykle estetycznie. Wyglądem przypominają zwykłe ozdobne pończochy, które zakłada się w celu uzyskania pięknej ozdoby kończyn dolnych. Ich zastosowanie jest jednak ukierunkowane na wspomaganie układu krążenia. Dzięki starannie stworzonym włóknom tego typu pończochy wywołują kontrolowany naciska na partię naszego ciała. Największy nacisk skupiony jest w okolicy stóp, a mianowicie kostek. W kierunku kolan stopniowo maleje. Dzięki temu krew swobodnie przepływa przez ściany żył. Naczynia nie są zaczopowane zalegającą krwią. Pacjenci nie odczuwają uczucia ciężkości nóg, bólu oraz drętwienia. Ułatwia to codziennie funkcjonowanie, a co najważniejsze jest to metoda, która nie generuje dużych nakładów finansowych. Produkty są dostępne w atrakcyjnie niskich cenach w wielu punktach sprzedaży na terenie całego kraju. Pacjenci borykający się z przewlekłą niewydolnością żylną czy też żylakami kończyn dolnych mogą uzyskać poprawę samopoczucia dzięki systematycznemu stosowaniu kompresjoterapii.

Stosowanie kontrolowanego ucisku na określone partię ciała określane mianem kompresjoterapii jest nie tylko leczeniem pooperacyjnym, ale również zachowawczym. Pozwala na zmniejszenie uporczywych dolegliwości somatycznych oraz poprawę zdrowia, a więc poprawę jakości naszego życia. Specjalistyczne pończochy kompresyjne cieszą się coraz większą popularnością.