Elementy filtrujące wodę

Aktualnie coraz bardziej popularne stają się filtry węglowe do wody. Można używać je w tak zwanych dzbankach filtrujących lub butelkach. Niektóre z nich można zamontować bezpośrednio do kranu. Czy warto inwestować w coś takiego? Jakie są ich zalety? Do czego się przydają? Dowiecie się o tym z poniższego tekstu. 

Czy warto zainwestować w specjalne filtry do wody?

filtry do uzdatniania wodyWoda kranowa w naszym kraju jest przeważnie bardzo dobrej jakości. Może jednak nie zawierać wielu cennych składników mineralnych, które możemy znaleźć w wodach mineralnych z butelek. Jednakże, kupowanie wody butelkowanej znacznie zwiększa zanieczyszczenie środowiska plastikiem. Nie jest to ekologiczna postawa, dlatego warto zainwestować w specjalnie filtry do uzdatniania wody kranowej. Są one wyposażone w specjalny filtr węglowy, który nie tylko zmiękcza wodę, ale może uzupełniać ją w dodatkowe składniki, takie jak na przykład magnez, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego układu mięśniowego. Taki filtr jest przydatny także, kiedy w naszym kranie płynie bardzo twarda woda. Użycie takiej wody do gotowania powoduje powstawanie i osadzanie się kamienia na przykład w czajniku. Uprzednie przefiltrowanie wody pozwala uchronić nasze sprzęty przed kamieniem. Dodatkowo filtry przydają się na przykład w miejscach, gdzie jest stara instalacja kanalizacyjna. Woda płynąca przez stare rury może mieć brzydki zapach oraz smak. Filtr odpowiednio ją oczyści i poprawi smak. Butelki z filtrem przydają się także na wyjazdach.

Filtry zawierające węgiel aktywny, która oczyszcza i poprawia smak wody kranowej, są aktualnie coraz bardziej popularne. Dzbanki i butelki posiada już bardzo wiele osób w całej Polsce. To świetny sposób na dodanie do wody kranowej składników mineralnych, oczyszczenie i zmiękczenie jej. Dodatkowo, są one bardzo wygodne, ograniczają też produkcję odpadów plastikowych.