Dodatki do kamer od GoPro

 

Kamery od GoPro były obecnie najbardziej popularnymi, a jednocześnie jednymi z najbardziej przystępnych urządzeń do rejestracji obrazu. Ich cena nie była jednak wyznacznikiem jakości, gdyż pod tym względem przewyższały znacznie droższe modele konkurencyjnych firm, wytrzymując znacznie gorsze traktowanie niż urządzenia z najwyższej półki.

Akcesoria do kamer sportowych

akcesoria do goproNic więc dziwnego iż w sklepach sportowych były one bardzo łatwo dostępne, podobnie jak mnóstwo i akcesoriów, jeszcze bardziej polepszających ich działanie. Części zamienne i akcesoria do GoPro były więc równie rozchwytywane jak same kamery, a mogły one być nie tylko podzespołami zwiększającymi funkcjonalność, ale również jeszcze bardziej polepszającymi osiągi urządzenia. Najczęściej wybierane były oczywiście mocowania do kasków i hełmów, które pasowały do większości modeli takowych, więc mogły być stosowane zamiennie. Umożliwiały one rejestrowanie dowolnego eventu sportowego czy nawet jazdy rekreacyjnej z perspektywy pierwszej osoby, a często łączone były z obiektywami antywstrząsowymi, polepszającymi jakość obrazu podczas intensywnego ruchu głowy lub nawet rozszerzeniami filtrów obrazu, czyszczących na bieżąco rejestrowany materiał. Obudowy, natomiast, spełniały bardzo różnorodne zadania, mogąc chronić zarówno przed zalaniem, umożliwiając korzystanie z kamery pod wodą do głębokości nawet i dziesięciu metrów, jak również przed zapyleniem czy wysokimi temperaturami.

Dla profesjonalistów skierowane były natomiast obiektywy, bardzo podobne do tych które stosowane były w najlepszych aparatach fotograficznych. Tak wyposażone kamery były używane podczas dużych imprez sportowych do uwieczniania materiału komercyjnego czy reklamowego, zazwyczaj na stacjonarnych statywach i podstawach.