Dobre silniki w paralotniach

Jeśli lubisz latać paralotnią i masz na to pozwolenie, możesz bez problemu posiadać takie urządzenie na własność. Jednak pamiętaj o tym, że takie paralotnie potrzebują dobrych silników. Jeśli Twój jest z jakiegoś powodu uszkodzony., możesz zainwestować w nowy silnik. Jest on wykonywane często na specjalne zamówienie oraz dostosowywany do ramy Twojej paralotni.

Silniki do paralotni

paralotnia silnikTakie silniki robione są na zamówienie, ponieważ jak się domyślasz, każda część musi być do siebie dokładnie dopasowana. Nie ma mowy o tym, aby były jakieś luzy pomiędzy silnikiem a ramą urządzenia. Do tego trzeba dopasować jego wagę oraz znaleźć środek ciężkości. bez tego trudno byłoby sterować urządzeniem. Jeśli interesuje Cię dobra paralotnia silnik to podstawa. Najlepiej jeśli poza chłodzeniem za pomocą powietrza będzie w nim także ciecz chłodząca. Warto to mieć na wszelki wypadek. Zbiornik paliwa, a także gaźnik powinien znaleźć się z przodu paralotni, a silnik z tyłu, aby zachować równowagę. Silniki powinny być smarowane automatycznie za pomocą oleju, ale nie może on znajdować się w dozowniku. Najlepiej stosować mieszankę paliwa oraz oleju silnikowego, gdyż w ten sposób masz pewność, że cały czas jest to smarowanie. Dozownik powinien być drugim źródłem, jednak niekoniecznie potrzebnym. Zadbaj o to, by silnik był dobrze przymocowany do ramy paralotni.

Jeśli jesteś zainteresowany takim zakupem, wybierz najlepszych mechaników, którzy zrobią silnik. Dzięki temu nie będziesz miał problemu z tym, że w powietrzu silnik zaczyna się dziwnie zachowywać. Najlepiej jeśli zostanie on specjalnie wyważony, co okaże się także bardzo ważne. Dzięki temu Twoja paralotnia będzie latać równo, bez niekontrolowanych skrętów w którąkolwiek ze stron. Zauważysz, że jest to ważne.