Dobre kantory internetowe

Polska pozostaje poza strefą euro w Unii Europejskiej i potrzeba szybkiej i jak najkorzystniejszej wymiany waluty to bardzo ważny dla wielu firm aspekt działalności biznesowej. Konieczność wymiany walut jest również ważną kwestią dla osób chcących korzystać z wyjazdów turystycznych, których intensywność wzrosła po wejściu dyrektywy o swobodnym przepływie osób i usług. Należy też wziąć pod uwagę ogromną grupę ludzi pracujących poza granicami kraju, którzy również chcą korzystać z możliwości szybkiej i taniej wymiany pieniądza. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług kantorów internetowych.

Wymiana pieniądza w internecie

internetowy kantorRok 2009 był przełomowym dla firm proponujących wymianę walut w internecie. Wtedy to na polskim rynku pojawiły się pierwsze kantory internetowe. Przedsiębiorcy, którzy zaproponowali tą usługę skorzystali z ogromnej szansy jaką dawał rynek gdyż usługi w zakresie wymiany walut oferowane przez banki były obciążone ogromnym spread’em. Dawało to bankom duże zyski i jednocześnie było bardzo niekorzystne dla klienta. Spread osiągał poziom nawet kilkunastu procent. Odpowiedzią na działania banków było powstanie około pięćdziesięciu kantorów internetowych, z których do tej pory działa kilkanaście, a w tym dwa największe skupiające największy odsetek klientów. Rozwój kantorów internetowych paradoksalnie umożliwiła ustawa antyspreadowa zakazująca sektorowi bankowemu zarabiania na zawyżonych różnicach kursowych. Od tej pory posiadacze kredytów hipotecznych w obcych walutach mogli dokonać zakupu waluty w dowolnym miejscu i wpłacić w banku określoną kwotę. Od tej pory to internetowy kantor stał się najczęstszym miejscem wymiany pieniądza. Wymiana pieniędzy w najlepszych kantorach internetowych jest w pełni bezpieczna gdyż posiadają one licencję Komisji Nadzoru finansowego (KNF), która czuwa nad kondycją tego typu instytucji finansowych. Kantory internetowe stale dążą do zwiększenia zakresu oferowanych usług stając się coraz większą i ciekawszą alternatywą dla banków. Standardem w dobrych kantorach internetowych jest obecnie możliwość dokonywania przelewów walutowych, które w większości są bezpłatne. Tabele opłat znajdziemy na stronach internetowych kantorów. Za korzystaniem z usług kantorów internetowych przemawia minimalny koszt opłat ponoszonych za wymianę pieniądza zamykający się w przedziale pomiędzy 0.2-0.6%.

Możliwość taniej wymiany pieniądza w kantorach internetowych pozwala przedsiębiorcom na uzyskiwanie większych zysków z transakcji handlowych i zmniejszanie kosztów. Osoby wyjeżdżające w celach turystycznych czy na wymarzone zagraniczne zakupy również mogą jedynie zyskać dokonując wymiany w kantorach internetowych. Kantory internetowe dają swoim klientom możliwość korzystania ze swoich usług z dowolnego miejsca na ziemi w systemie 7/24. Klient może również sam określić kurs po jakim chce dokonać wymiany.