Dlaczego dachy płaskie są popularne?

Jak się okazuje, wszystko w budownictwie ma swój cel. Czasami jakieś działanie uwarunkowane jest tylko i wyłącznie aspektami ekonomicznymi, jednak w większości przypadków każdą podjętą decyzję można uargumentować w sposób merytoryczny i logiczny. Właśnie tak jest w przypadku budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Nie bez powodu ich kształt jest taki, jaki możemy na co dzień oglądać podziwiając miasta. 

Płaskie dachy ze względów bezpieczeństwa

dachy płaskie łódźJak się okazuje, rezygnacja ze spadzistych dachów w budynkach wielorodzinnych to nie tylko obniżenie kosztów budowy. Przede wszystkim poziomy kształt przegrody znajdującej się nad ostatnią kondygnacją ma być ochroną dla mieszkańców oraz budynków sąsiednich. Dach nad takim budynkiem nigdy nie jest idealnie płaski, a jego zwieńczenie stanowią specjalne ścianki. Jest to tak zwana attyka, czyli murek ogniowy. Podczas pożaru w znacznym stopniu ogranicza od rozprzestrzenianie się ognia na znajdujące się w pobliżu obiekty. Dodatkowo dachy płaskie Łódź pomagają zachować estetykę całego obiektu. Na powierzchni dachu wykonuje się bowiem zakończenia wielu instalacji, których nagromadzenie nie wyglądałoby estetycznie. Na dachy płaskim wszystkie anteny, obudowy klimatyzacji, liczne kominy można łatwiej ukryć, dzięki czemu budynki prezentują się o wiele bardziej elegancko. 

Oczywiście wykonanie dachu o zaledwie kilkuprocentowym pochyleniu wymaga od wykonawcy umiejętnego zabezpieczenia powierzchni przed działaniem wody i innych czynników środowiskowych. Na szczęście budownictwo tego typu jest tak popularne, że na rynku dostępnych jest bardzo dużo rozwiązań, które niejednokrotnie już sprawdziły się w budownictwie tego typu. Dachy płaskie są i z pewnością będą popularne przez jeszcze bardzo wiele lat.