Czym są feminizowane nasiona marihuany?

Uprawa i handel marihuany jest surowo zabroniona w Polsce i w większości państw Europejskich. Zupełnie odmiennie przedstawia się sytuacja w przypadku jej nasion. Posiadanie nasion konopi jest całkowicie legalne. Nie możemy ich uprawiać, ale śmiało możemy je używać w celach konsumpcyjnych, kolekcjonerskich czy palić jako kadzidełka. Jeżeli chodzi o nasiona, to zdecydowany prym wiodą nasiona feminizowane. W poniższej publikacji wyjaśnię na czym polega proces feminizacji nasion marihuany i czemu on śluzy.

Dlaczego najlepsze są nasiona feminizowane?

legalne nasiona marihuany feminizowaneTak jak we wszystkich przypadkach hodowli, tak samo w przypadku nasion konopi, dąży się do uzyskania jak największej ilości plonów, przy stosunkowo niskim wkładzie włożonej w to pracy oraz otrzymanie roślin jak najlepszych pod katem wydajności. Procesem umożliwiającym spełnienie powyższych warunków jest feminizacja. Aby zrozumieć ten proces, najpierw musimy wiedzieć, ze roślina marihuany jest obupłciowa, a wiec roślina posiada jednocześnie pleć męską jak i żeńska. Chromosomy żeńskie są zdecydowanie bardziej produktywne, gwarantują większe plony i lepsze jakościowo zbiory. Proces ten polega na skłonieniu rośliny żeńskiej do wytworzenia pyłku męskiego, dzięki któremu możliwe jest wykształcenie się nasion. Dzięki temu hodowcy maja pewność, ze powstałe nasiona również będą żeńskie. W sklepach internetowych i stacjonarnych sprzedawane są legalne nasiona marihuany feminizowane. Są one jednak dużo droższe ze względu na swoje właściwości. Średnia cena za zwykle ziarno konopi oscyluje w granicach 30 zł, za nasiona feminizowane zaś około 50 zł. Należy pamiętać, żeby zawsze prosić o możliwość zobaczenia certyfikatu danych nasion, ponieważ każde nasiona feminizowane powinny takie posiadać. Przy zakupie ze sklepów internetowych, pamiętać musimy żeby sprawdzić, czy przesyłka była dobrze zapakowana. Tylko wtedy mamy pewność ze nasiona zachowały swoje pierwotne.

Warto podkreślić, ze nasiona konopi maja właściwości lecznicze. W ich skład wchodzi szereg niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu aminokwasów, a także bardzo ważne kwasy b-6 i b-3. Pozytywnie wpływają na prace układu pokarmowego i strukturę skory. Wykorzystywane są jako przyprawy do dan i napoi. Marihuana lecznicza natomiast jest już w Polsce legalna i dostępna na receptę lekarzy. Pomaga w walce z rakiem, depresją i wieloma innymi chorobami, których leczenie jest wyjątkowo kosztowne i męczące.