Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Zdrowe i zadbane zęby są wizytówką każdego z nas. Niekiedy jednak, mimo dbałości o higienę jamy ustnej, ich kondycja nie jest najlepsza. Często dużą rolę odgrywają tu także kwestie związane z genetyką – skłonność do paradontozy czy próchnicy może być dziedziczna. Co w przypadku, gdy posiadamy braki zębowe, lecz nie chcemy decydować się na klasyczną protezę?

Główne zalety implantów stomatologicznych

implanty wolaPo pierwsze, należy wspomnieć o tym, że dziedzina nauki jaką jest implantologia rozwija się niezwykle prężnie – dzięki temu zabiegi wszczepiania implantów są coraz mniej ryzykowne, mimo swojej inwazyjności. Obecnie możliwe jest takie opracowanie sztucznego zęba, by do złudzenia przypominał on naturalną tkankę – zwłaszcza pod względem wyglądu, co ma spore znaczenie estetyczne. Ponadto, elementy składowe implantu wykonywane są z tworzyw strukturą przypominających materiał biologiczny, co znacząco zmniejsza możliwość odrzucenia go. Po drugie, poprawnie wszczepiony sztuczny ząb posłuży nam do końca życia – trzeba jedynie pamiętać o odpowiedniej higienie, gdyż implanty często podatne są na przebarwienia. Jeśli szukamy specjalisty, który profesjonalnie doradzi nam w kwestii tego, czy kwalifikujemy się do zabiegu wszczepienia protezy zębowej jaką są wszystkie implanty Wola jest dzielnicą, w której mieści się wiele uznanych gabinetów stomatologicznych i protetycznych – tak więc z pewnością dobrze jest wziąć ją pod uwagę przy dokonywaniu wyboru miejsca konsultacji.

Z całą pewnością implanty należy uznać za dobre rozwiązanie problemu ubytków w uzębieniu. Choć nie jest ono tanie, posiada wiele znaczących zalet sprawiających, że zabieg można uznać za warty swojej ceny. Pamiętajmy tylko, by zawsze odwiedzać tych specjalistów-implantologów, którzy cechują się profesjonalnym podejściem do pacjenta.