Czy męska ramoneska jest dla Ciebie?

Skośny metalowy zamek, pas z klamrą oraz suwaki przy rękawach to nieodłączne elementy najbardziej kultowej męskiej kurtki na świecie. Chociaż powstała z myślą o wygodzie amerykańskich motocyklistów to dziś ramoneska męska z powodzeniem może zagościć w szafie każdego mężczyzny, który ceni sobie stylowy wygląd oraz komfort noszenia. A co najważniejsze, jej fason jest tak skrojony, że pasuje na każdy typ sylwetki. Pod warunkiem, że zmieści się w niej mięsień piwny.

Kultowa ramoneska męska dla każdego

dobra kurtka skórzana - ramoneska męskaChociaż sama kurtka pojawiła się w sprzedaży blisko sto lat temu, to tak naprawdę do zwykłych śmiertelników trafiła dopiero po czterdziestu latach użytkowania przez motocyklistów, dla których została zaprojektowana. Przyczyniło się do tego amerykańskie kino, które rozpowszechniło obraz Marlona Brando w ramonesce. Zapewne była to już katana produkowana ze skóry bydlecej, znanej do dziś jako materiał na kurtki dla motocyklistów. Dziś, kiedy myślimy dobra kurtka skórzana – ramoneska męska nie jest w tym przypadku wyjątkiem – myślimy o kurtkach ze skóry cielęcej. Jednak coraz więcej modnych mężczyzn kieruje się etyką wegańską i poszukuje kurtek z materiałów syntetycznych, które wyglądem nie ustępują klasycznym ramoneskom, ale nie przyczyniają się do cierpienia zwierząt. dlatego wiele domów mody oraz marek modowych ma w ofercie również kurtki ze skóry sztucznej. Pozwalają one na stylowy wygląd bez uszczerbku na przekonaniach ekologicznych i etycznych. Trzeba jednak pamiętać, że dla prawdziwych motocyklistów liczą się jedynie te ze skóry naturalnej, której podstawową funkcją jest ochrona przed dotkliwymi upadkami podczas nieprzewidzianych manewrów. Takie kurtki najłatwiej znaleźć w sklepach dedykowanych miłośnikom dwóch kółek.

Każdy nieprzekonany mężczyzna może z łatwością przekonać się, że dobra, skórzana ramoneska jest warta swojej legendy. Wystarczy zajrzeć do kobiecej szafy. Z pewnością znajdzie się w niej skórzana kurtka. Co więcej czarna, krótka ramoneska jest uznawana za obowiązkowy i ponadczasowy element w kobiecej garderobie. Ramoneska jest polecana zarówno szczupłym dziewczętom, jak i paniom plus size. Jest uwielbiana przez zachowawcze Francuzki, jak i eleganckie Włoszki. Drodzy Panowie, miliony kobiet nie mogą się mylić.