Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Walka z niechcianym lub nadmiernym owłosieniem ciała nie musi być skazana na porażkę. Ważne jednak, aby stosować bezpieczne i zapewniające trwałe efekty metody depilacji. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa.

Zalety lasera lightsheer

lightsheer desireKobiety mają bardzo często problemy z niechcianym lub nadmiernym owłosieniem w niektórych częściach ciała. Walka z tym problemem jest trudna, gdyż większość dostępnych rozwiązań nie zapewnia osiągnięcia widocznego i trwałego rezultatu. Zdecydowanie lepsze efekty zapewnia jednak depilacja laserowa, przy pomocy urządzenia takiego jak lightsheer desire. W przeciwieństwie do innych modeli używanych do depilacji laserowej, posiada on wszystkie certyfikaty, które potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo jego używania. Warto wspomnieć choćby, że opisywany model lasera do depilacji posiada certyfikat bezpieczeństwa, wydawany przez Amerykański uniwersytet badawczy, oraz wiele innych certyfikatów bezpieczeństwa i norm jakości. Z tego właśnie względu, ten model lasera do depilacji jest używany się obecnie w wielu zakładach kosmetycznych w Polsce i na świecie. Innowacyjna technika depilacji przy pomocy opisywanego modelu lasera sprawa, że jest ona w bardzo niski  stopniu bolesna, nawet dla osób, które są bardzo wrażliwe na ból. To zaś sprawia, że opisywany model lasera może być używany do depilacji takich wrażliwych miejsc jak nogi, pachy czy nawet okolice bikini. Powodem tak wysokiej skuteczności i bezbolesności tego lasera jest fakt, że działa on nieco inaczej niż inne podobne rozwiązania. Emitowana przez niego wiązka lasera jest bowiem znacznie cieńsza i bardziej skoncentrowana. To z kolei sprawia, że działa ona praktycznie na samą cebulkę włosa, nie powodując ogrzewania skóry wokół włosa i tym samym – nie powodując uczucia bólu. Zniszczenie cebulek włosa powoduje zaś, że ich kompletne odrośniecie trwa znacznie dłużej niż w przypadku innych, działających powierzchownie laserów, a tym samym zabiegi depilacji trzeba powtarzać rzadziej.

Skuteczne metody walki z nadmiernym owłosieniem są możliwe, o ile zastosujemy nowoczesne urządzenia do depilacji. Wybierając depilację laserową, warto wybrać urządzenie oddziałujące na samą cebulkę włosa. Dzięki temu ból podczas zabiegu depilacji zostanie ograniczony do minimum.