prezent

Co podarować synowi na urodziny?

Urodziny dziecka to zawsze okazja do świętowania lecz wiąże się z nią konieczność zakupu wymarzonego prezentu. Wielu rodziców staje przed nie lada wyzwaniem zakupienia swojemu dziecku upominku z okazji jego urodzin. Wiele sklepów z zabawkami oferuje niezliczoną ilość możliwości takiego prezentu. Wybór ten powinien być uwarunkowany takimi czynnikami jak płeć, wiek dziecka a także jego zainteresowania oraz hobby. W przypadku gdy mamy syna jest on szczególnie trudny, gdyż powinniśmy zakupić rzecz z której się ucieszy. Co zatem kupić na prezent urodzinowy dla syna?

Nauka przez zabawę czyli edukacyjne zabawki

zabawki edukacyjneJeżeli nasz syn jeszcze nie chodzi do szkoły, dobrym pomysłem na prezent urodzinowy okażą się zabawki edukacyjne. Są to zabawki wspomagające rozwój dziecka, które podczas zabawy wymagają zastosowania posiadanej wiedzy aby móc cieszyć się w pełni z zabawy. Według portalu www.zabawkowicz.pl wśród takich zabawek znajdują się między innymi interaktywne książki, klocki czy mówiące piłki. Podczas zabawy, nasze dziecko będzie miało okazję poznać litery, cyfry czy odgłosy zwierząt a także rozwinąć swoją kreatywność poprzez korzystanie z takich zabawek. Decydując się na zakup takiego prezentu, warto udać się do sklepu z zabawkami i zapytać o radę pracujące w nim osoby, tak aby jak najlepiej dobrać taką zabawkę. Przy dokonywaniu wyboru należy zwrócić szczególną uwagę z jakich materiałów wykonana jest dana zabawka oraz czy posiada niezbędne atesty, świadczące o jej bezpieczeństwie. Jest to szczególnie istotne, gdyż wadliwa zabawka może przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku podczas zabawy.

Mały sportowiec – akcesoria do gry w piłkę

bramki do piłki nożnejW przypadku gdy nasz syn jest wielkim fanem futbolu, doskonałym prezentem okażą się bramki do piłki nożnej. Są to małe bramki, wykonane zazwyczaj z plastiku, które stawia się na wybranej powierzchni do gry w piłkę nożną. Ich zaletą jest niewielka waga i możliwość szybkiego przestawienia w dowolne miejsce. Taki prezent będzie idealnie wpasowywał się w zainteresowania syna a także umożliwi mu wspólną zabawę z tatą. Idealnym dodatkiem do zakupu takiej bramki mogą okazać się akcesoria piłkarskie takie jak:

  • rękawice piłkarskie,
  • piłki,
  • ochraniacze,
  • korki.

Dzięki takiemu zestawowi nasz syn będzie mógł zaprosić swoich kolegów i razem z nimi rozegrać emocjonujący mecz. Jeśli nasz syn bardziej od piłki nożnej preferuje grę w piłkę ręczną, dobrym pomysłem na prezent urodzinowy okaże się bramka do piłki ręcznej. Jest ona wykonana podobnie jak bramka piłkarska z plastiku, dzięki czemu również można ją przestawiać w dowolne miejsce do gry. Tutaj także idealnym dopełnieniem takiego upominku będą wszelkie akcesoria do gry w piłkę ręczną. Takie bramki nie tylko sprawią dziecku radość ale także dadzą mu możliwość doskonalenia swoich umiejętności sportowych.

Niezwykłe budowle czyli zestawy klocków lego

zestawy klocków legoW przypadku gdy nasz syn posiada niekompletną kolekcję klocków lego, idealnym prezentem będzie dokupienie jednego z zestawów takich klocków. Klocki lego to jedne z najpopularniejszych zabawek na całym świecie, które oprócz zabawy umożliwiają stworzenie wielu zestawów takich jak modele samochodów czy makiety miast. Takie zabawki zapewnią naszemu synowi również kreatywny rozwój oraz uruchomią jego wyobraźnię. Miejscem w którym będziemy mogli dokonać najlepszego wyboru okaże się sklep zabawkowy, w którym znajdziemy szeroki wybór zestawów klocków lego. Warto jednak pamiętać, że takie zestawy są przeznaczone dla dzieci powyżej piątego roku życia, ponieważ składają się z wielu drobnych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez małe dziecko. Właściwie wybrany zestaw takich kloców, na pewno wywoła radość na twarzy naszego syna.

Osobisty prezent – praktyczna pamiątka z urodzin

kubek z nadrukiemPomysł na prezent dla syna nie jest rzeczą oczywistą, szczególnie wtedy gdy nasz syn nie jest już dzieckiem i wypada kupować mu zabawek z których wyrósł. Jeżeli zależy nam aby prezent dla nastolatka był praktyczny w życiu codziennym i sprawił mu radość, dobrym pomysłem okaże się koszulka z nadrukiem np. jego ulubionego piłkarza. Taki kreatywny pomysł na prezent urodzinowy dla syna na pewno przypadnie mu do gustu i pozytywnie go zaskoczy. Jeżeli chcemy podarować mu drobnostkę, idealnym rozwiązaniem okaże się kubek z nadrukiem jego ulubionego zespołu, cytatu czy postaci. Chcąc zamówić tak niepowtarzalne prezenty powinniśmy najpierw wybrać zdjęcie, które stanie się nadrukiem na takich przedmiotach. Warto wcześniej dyskretnie zorientować się co lubi nasz syn, tak aby nadruk nie okazał się dla niego nietrafiony. Po dokonaniu wyboru, powinniśmy udać się do drukarni, oferującej wykonywanie takich nadruków, gdzie zamówimy prezent na urodziny. Tak wybrany upominek dla syna na pewno sprawi mu radość a dodatkowo okażę się praktyczną rzeczą.

Podsumowując kwestię pomysłów na prezent:

Wybierając prezent urodzinowy dla syna, warto dokładnie przemyśleć co to ma być, tak aby był on jak najbardziej trafiony. Opisane powyżej rozwiązania na prezent są tylko jednymi spośród wielu dostępnych możliwości. Warto jednak pamiętać aby zakupiony prezent był dopasowany do wieku i zainteresowań syna, gdyż niewłaściwy wybór prezentu, zamiast uśmiechu na twarzy może wywołać zasmucenie i zawód naszej pociechy.

Jeden komentarz dla “Co podarować synowi na urodziny?

  1. Witam, ciężko jest znaleźć jakiś prezent w dzisiejszych czasach, dzieci wszystko mają. Ja zawsze staram się stawiać na zabawki, które będą stymulować rozwój dziecka. Zawsze niezawodne są klocki czy ponadczasowe puzzle.

Dodaj komentarz