Chciałam sprzedać stare monety i banknoty

Kilka dni temu znalazłam w piwnicy stare monety i banknoty. Zapytałam się mojego ojca, co to jest. Nawet nie miałam pojęcia, że coś takiego leży w piwnicy naszego mieszkania. Okazało się, że są to stare pieniądze, które zbierał jeszcze mój pradziadek. Domyślałam się, że mogą być teraz sporo warte. Ojciec powiedział, że skoro tak, to mogę spróbować je sprzedać.

Sprzedałam monety i banknoty w skupie

skup monet i banknotówOd razu postanowiłam się tym zająć. Musiałam znaleźć skup monet i banknotów w mojej okolicy. Na szczęście okazało się, że jeden bardzo dobry i renomowany skup znajduje się kilka przecznic dalej. Wiele osób zachwalało to miejsce, ponieważ pracowali tam prawdziwi znawcy. Potrafili świetnie wycenić nawet bardzo stare i zniszczone pieniądze. Wiedziałam, że jeśli te monety i banknoty są naprawdę coś warte to dostanę tam bardzo dobrą cenę. Zabrałam znalezione przeze mnie banknoty i udałam się tam jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór. Pracownik skupu od razu przyjrzał się każdej monecie i banknotowi, które mu pokazałam. Każdą sztukę wycenił indywidualnie. Tak jak się spodziewałam, niektóre z nich były naprawdę sporo warte. Dodatkowo udało mi się wynegocjować naprawdę dobrą cenę za całość. Dobiliśmy „targu” i spisaliśmy umowę kupna sprzedaży. Byłam bardzo zadowolona z obsługi tego skupu.

Przede wszystkim od razu wyceniali dostarczone im towary i nie trzeba było czekać na gotówkę. Płacili zawsze od ręki, od razu przy podpisaniu umowy. Wiedziałam, że nigdzie nie dostałabym tam wysokiej sumy za sprzedaż tych kolekcjonerskich monet i banknotów, tym bardziej że zależało mi na szybkiej transakcji i otrzymaniu od razu pieniędzy. Cieszę się, że udało mi się znaleźć w piwnicy tak cenne znalezisko, następnie szybko je sprzedać.