Bierzmowanie – co podarować w prezencie?

Bierzmowanie to jeden z ważniejszych sakramentów świętych. Osoby decydujące się na jego przyjęcie, powinny wybrać imię, które zostanie im nadane w trakcie wyżej wspomnianego oraz świadka bierzmowania, który będzie przy nich podczas ceremonii. Do tego typu uroczystości uczestnicy podchodzą różnie. Jedni zapraszają gości, inni z tego rezygnują. Jeżeli jednak otrzyma się zaproszenie na bierzmowanie warto dokonać zakupu jakiegoś prezentu.

Prezent na bierzmowanie – informacje

kartki na bierzmowanieWręczanie prezentów na bierzmowanie nie jest czymś codziennym, w związku z tym raczej za wiele się o nich nie mówi. Nie mniej, jeżeli osoby zaproszone na tego typu uroczystość nie chciałyby przyjść z pustymi rękoma, zawsze mogą wybrać jedną z kilku propozycji, które niewątpliwie się sprawdzą. Po pierwsze, podczas wręczania prezentu nie powinno zabraknąć kartki na bierzmowanie. W jej wnętrzu możne znajdować się już wydrukowana modlitwa z życzeniami, co niewątpliwie okaże się pomocne. Do kartki może zostać dołączona gotówka, gdyż to właśnie ona najczęściej jest wręczana jako prezent na tego typu uroczystość. Dobrym pomysłem okaże się również krzyżyk na szyję lub różaniec w formie bransoletki. Ze względu na fakt, że jest to sakrament święty, można osobie bierzmowanej wręczyć biblię lub książkę o osobach, które znaczyły wiele dla kościoła. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwyczajnie podarować bombonierę i kwiaty.

Podsumowując – kupując podarunek na bierzmowanie, powinno się raczej postawić na coś symbolicznego. Wspomniana wcześniej kartka z zawartością czy niewielki medalik, z całą pewnością okażą się wystarczające. Niektóre osoby przystępują do sakramentu bierzmowania jedynie w towarzystwie świadka i nikt inny nie jest na tą uroczystość zapraszany wobec czego nie ma mowy o żadnych prezentach.