Automatyczne karnisze sterowane aplikacją na smartfona

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z czymś takim co określa się jako internet rzeczy. Jest to nic innego jak sterowanie za pomocą internetu i odpowiednich aplikacji rzeczami, których używamy na co dzień w domu. Można sterować czajnikiem, ekspresem czy klimatyzacją. Niczym nadzwyczajnym nie jest dzisiaj sterowanie roletami bądź zasłonami. Do wszystkiego potrzeba jest tylko domowa sieć internetowa, czyli wi-fi.

Karniszem sterujemy z dowolnego miejsca

automatyczne karniszeZacznijmy od tego, że wraz z pojawieniem się w naszych domach internetu pojawiły się też możliwości wykorzystania go w codziennym życiu. Chodzi oczywiście o zupełnie inne wykorzystanie, aniżeli w celu przeglądania stron internetowych na komputerze. Internet daje możliwość przeglądania treści zamieszczonych na zewnątrz, ale umożliwia również sterowanie wszystkim co znajduje się wewnątrz domu czy mieszkania. Rozwijanie technologii polegającej na sterowaniu rzeczami spowodowało, że powstają dziesiątki różnych urządzeń, którymi sterujemy właśnie za pomocą urządzenia podłączonego do internetu. I w taki właśnie sposób wymyślono również automatyczne karnisze, które można rozsuwać z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie podłączyć karnisz do domowego wi-fi. Może nawet nie tyle sam karnisz co sterownik podłączony do jego siłowników. Jeśli tylko mamy karnisz z renomowanej firmy to możemy ściągnąć aplikację do sterowania nim z każdego miejsca. I jeśli ktoś zapyta po co taki karnisz to odpowiedź jest bardzo prosta. Chociażby po to, żeby w trakcie nieobecności wszyscy myśleli, że jesteśmy w domu. Albo po to, żeby nie ruszając się z kanapy odsłonić sobie zasłony i wpuścić poranne promienie słońca do swojego domu czy mieszkania. Jest wiele możliwości na wykorzystanie automatycznego karnisza i na pewno każdy znajdzie jakiś pomysł na zastosowanie tego rozwiązania we własnym domu.

Takie automatyczne sterowanie zasłonami w pomieszczeniach w domu lub mieszkaniu to naprawdę bardzo przydatna funkcja, z której można skorzystać jeśli tylko ma się w domu bezprzewodowy internet. Podłączonym do domowej sieci karniszem możemy sterować z każdego dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie pobrać odpowiednią aplikację producenta. Następnie łączymy się z naszym karniszem i sterujemy zasłonami poprzez specjalną aplikację.