Agencje rekrutujące pracowników z Ukrainy

Większość przedsiębiorstw w Polsce i w zachodniej Europie boryka się z brakami kadrowymi. Przyczyniło się do tego miedzy innymi niskie bezrobocie. Część polskich fachowców wyjechało za granicę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Nie ulega wątpliwości, że dla pracodawców w naszym kraju nastały trudne czasy. Skąd brać nowych pracowników, gdy dotychczasowi zmieniają miejsce zatrudnienia lub przechodzą na emeryturę?

Pracownicy z Ukrainy szukają pracy w Polsce

jak znaleźć pracownika z ukrainyPolscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników ze Wschodu – Ukraińców, Białorusinów czy Litwinów. Przede wszytkim biorą pod uwagę względy ekonomiczne. Osoby z Ukrainy mają znacznie niższe oczekiwania płacowe niż Polacy. Po drugie są chętni do podjęcia pracy w miejscach, gdzie brakuje chętnych. Warto również zaznaczyć, że pracownicy z Ukrainy oraz innych krajów zza wschodniej granicy dosyć szybko aklimatyzują się w naszych warunkach. Sprawnie uczą się języka polskiego, są sumienni i obowiązkowi. Pozostaje jednak pytanie jak znaleźć pracownika z Ukrainy, który spełni nasze oczekiwania? Zawsze można przeprowadzać rekrutację na własną rękę, zamieszczać ogłoszenia na popularnych portalach oraz pozyskiwać pracowników poprzez tak zwane social media. Często jednak tego typu działania okazują się niewystarczające. Profesjonalne agencja zatrudnienia maja na celu pomaganie firmom w rozwiązywaniu problemów kadrowych. Agencje tego rodzaju maja swoje dojścia w rożnych miejscach. Sprawnie i szybko pozyskują pracowników ze Wschodu. Przede wszytkim są w stanie sprawdzić kompetencje kandydata do pracy. Agencje zatrudnienia często załatwiają szereg różnych formalności wynikających z przyjęcia do pracy obcokrajowca. W tym celu wypełniane są odpowiednie oświadczenia i wnioski. Profesjonalne agencje zatrudnienia zapewniają również swoim klientom pełną obsługę kadrową pracowników ze Wschodu.

Od jakiegoś czasu  Polsce obserwuje się wyraźny trend polegający na zatrudnianiu coraz większej liczby pracowników ze Wschodu. Bierze eis to między innymi z braku rąk do pracy. szczególnie jest to odczuwalne w branżach takich jak budownictwo, produkcja oraz handel. Bardzo popularni stali się pracownicy pochodzący z Ukrainy, Rosji lub też Białorusi. Szybko aklimatyzują się w nowych warunkach.